خاله ستاره
وبلاگی برای طرفداران خاله ستاره
قالب وبلاگ

دوستای من،

سلام

شما هم حتماً داستان «لاک‌پشت پرنده، دوستای برنده» رو خوندید. کتابی که ساغر مختاری اون رو از روی داستان‌های کلیله‌و‌دمنه به‌صورت شعر کودکانه نوشته و انتشارات فرارسانه برگ، سال ۱۳۸۹هم به‌صورت کتاب توی ۱۶  صفحه و هم به‌صورت کارتون موزیکال (CD) منتشرش کرده؛ کتابی که  تصویرگری‌هاش رو رشید برجی، محمد آژیرنیار و فرشته برجی انجام دادن.

داستان این کتاب از این قراره: «در کنار یک برکه،‌ دو مرغابی با یک لاک‌پشت به‌نام «لاکی» دوست بودند و زندگی خوشی را می‌گذراندند. بر اثر خشکسالی، آب برکه کم شده و مرغابی‌ها تصمیم ‌می‌گیرند که آن‌جا را ترک کنند. با نقشه لاکی، آن‌ها دو سر یک چوب را گرفتند و لاکی را با خود به آسمان بردند ... و سرانجام هر سه دوست به یک برکه زیبا رسیدند و دوباره با هم زندگی خوشی را آغاز کردند. کتاب حاضر چهارمین شماره از سلسله داستانهای کلیله و دمنه است که به‌صورت شعر کودکانه برای کودکان گروه سنی «ب» تهیه شده است.

 موضوع این کتاب، دوستی و اتحاد و یگانگی‌یه؛ موضوعی که این روزا یک هفته براش نام‌گذاری شده؛ «هفته وحدت» به ما یاد میده که هر کاری رو با کمک همدیگه می‌تونیم انجام بدیم؛ و دوستی، قشنگ‌ترین حس‌ها رو به بچه میده.                                                                                        

                                  با احترام

خاله‌ستاره


[ ۱۳٩۳/۱٠/۱٧ ] [ ٥:۱۸ ‎ب.ظ ] [ خاله ستاره ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
امکانات وب