تلفن دیکته‌گوی خاله‌ستاره

شرکت فرا رسانه برگ برای اولین‌بار در کشور، مبدع و مجری تلفن‌های گویا بوده است. این سرویس‌ها که با محتواهای فرهنگی و به‌منظور استفاده کودکان و نوجوانان طراحی شده، اکنون 11 ساله است و نخستین سرویس‌دهنده مجموعه آن نیز «تلفن قصه‌گو» بود. «تلفن قصه‌گو» در سال 1382 راه‌اندازی شد و پس از راه‌اندازی سیستم هوشمند شرکت مخابرات برای تلفن دیکته‌گوی خاله‌ستاره در سال 1387 به دیگر سرویس‌های تلفنی این شرکت پیوست.

تلفن دیکته‌گوی خاله‌ستاره به‌عنوان نخستین سیستم دیکته‌گوی تلفنی در ایران، برای دانش‌آموزان مقطع دبستان طراحی شده است. بر همین اساس، دانش‌آموزان پایه اول تا ششم دبستان می‌توانند برای تقویت و تمرین املای زبان فارسی از این تلفن استفاده کنند.

مدیر داخلی انتشارات فرا رسانه برگ در این‌باره می‌گوید: کودکی که تماس می‌گیرد، در ابتدا شماره پایه تحصیلی‌اش را با تلفن در سیستم وارد می‌کند و در ادامه از او خواسته می‌شود که شماره یا نام درس را نیز مشخص کند تا به این ترتیب، ارائه دیکته آغاز شود.

جعفری همچنین می‌افزاید: اگر کودک تا پایان دیکته پیش برود، سیستم به طرح سؤال با توجه به متن دیکته می‌پردازد که درصورت ارائه پاسخ مثبت از طرف تماس‌گیرنده، با اختصاص یک ستاره به فرد، تماس‌گیرنده می‌تواند در قرعه‌کشی ماهانه خاله‌ستاره شرکت کند

تیزر دیکته‌گوی خاله‌ستاره را در آپارات و یوتیوب ببینید:

آپارات:

http://designator.ir/%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86-%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%AA%D9%87-%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%87

یوتیوب:

https://www.youtube.com/watch?v=i9QooGVBpqk

/ 0 نظر / 29 بازدید