کتاب «چگونه به کودک خود ریاضی بیاموزیم؟» منتشر شد

«چگونه به کودک خود ریاضی بیاموزیم؟» نوشته گلن دومن و دخترش جانت دومن، ریاضی را به روشی شگفت‌انگیز به کودکان از زمان تولد تا شش‌سالگی می‌آموزد.

نویسنده این کتاب در مقدمه‌اش ابراز کرد‌ه است: «شما با خواندن این کتاب می‌توانید در آموزش ریاضی به کودکان‌تان چنان موفقیتی کسب کنید که حتی خواب آن را هم نمی‌دیدید». همچنین در ادامه آمده است: «این کتاب به شما کمک می‌کند تا بفهمید که چقدر ساده می‌توانید کودک خود را درگیر ریاضی کنید و اگر روش درست آن را بیابید، هم شما و هم فرزندتان از آن لذت خواهید برد».

«مسیر طولانی نیل به آگاهی»، «مادران و کودکان پویاترین تیم یادگیری دنیا هستند»، «آموزش شناخت تعداد»، «حل مسأله را چگونه آموزش دهیم؟»، «آموزش اعداد»، «بهترین سن برای شروع یادگیری ریاضی» و «آموزش خود را با احترام همراه کنید» برخی از فصل‌های این کتاب است.

گلن دومن که یک متخصص رشد مغزی است، در این اثر دو دلیل مهم را برای آموزش ریاضی به کودکان عنوان می‌کند؛ نخست این‌که انجام محاسبات ریاضی یکی از بالاترین عملکردهای مغز انسان است و ریاضی یکی از مهم‌ترین عملکردهای زندگی است و برای زندگی انسان متمدن حیاتی است و دلیل دوم این‌که کودکان باید ریاضی را در پایین‌ترین سن ممکن بیاموزند، چون که بر رشد جسمی مغز که محصول آن همان هوش است تأثیر می‌گذارد.

در مقدمه این کتاب آمده است: از ماه می 1963 زمانی که انقلاب نرم با چاپ کتاب «چگونه به کودک خود ریاضی بیاموزیم؟» شروع شد، هنگامی که مادران فهمیدند نه‌تنها می‌توانند به نوزادان خود خواندن بیاموزند، بلکه در دو سالگی بهتر و ساده‌تر از روش مدرسه می‌توانند ریاضی را به آن‌ها آموزش دهند؛ دنیای کاملاً جدید و شادی به روی‌شان گشوده شد؛ یعنی دنیای کودکان و مادران؛ دنیایی که این ظرفیت را دارد که بتواند در مدت بسیار کوتاهی دنیای بزرگ‌تری را تغییر دهد.

از همین نویسندگان و با ترجمه هدا صدر و سمانه نوری‌زاده، کتاب دیگری در انتشارات «فرا رسانه برگ» منتشر شده است که «چگونه به کودک خود خواندن بیاموزیم؟» نام دارد.

/ 0 نظر / 145 بازدید